0
0.00
0
Все про фотопапір для плотера

Фотопапір для плотера випускається різних видів в залежності від призначення. Варто взяти до уваги, що цей вид паперу це не той, що має шар світлочутливої емульсії. Традиційний фотопапір, що обробляється проявником, фіксажем нині має набагато вужче поле застосування. Друкарська техніка нині розвинулася настільки, що для неї ринок пропонує безліч видів фотопаперу, що дозволяє друкування з «фотографічною» якістю. Однак такий папір для принтерів чи плотерів не має світлочутливого шару.

Нижче мова піде про вибір фотопаперу для струменевого друку. Для цього виду паперу характерна багатошаровість, тому що чорнило під час друкування має швидко поглинатися й висихати, забезпечуючи якість зображення. Тут ми стикаємося з таким параметром, як максимальний dpi (кількість крапок на дюйм), що напряму залежить від щільності паперу. Чим щільність нижча, тим менше цей показник. Наприклад, для фотопаперу щільністю 80-120 г/м.кв. максимальний показник dpi – 720. Якщо поставлена задача друкувати із розрішенням у 5760 dpi, то щільність паперу має бути від 170 г/м.кв. Отже, якщо плотер підтримує розрішення максимум 2800 dpi, достатньо придбати папір із щільністю 120-150 г/м.кв., отримавши відповідну якість друку.

Фотопапір для плотера ще розрізняють за видом покриття. Покриття чи його відсутність також важливі для досягнення кінцевої мети друкування, тому треба завжди чітко уявляти, для чого  й кого друкується зображення, якого ефекту треба досягти.

Отже, матовий фотопапір вибирають, якщо основна вимога – це відсутність відблисків при розгляданні відбитка. Матовий фотопапір не має покриття і чудово пасує для подальшого ламінування, накриття звичайним чи акриловим склом. Друк на матовому фотопапері дозволяє досягти доброї контрастності, але не підходить для передачі тонких переходів кольорів. Друкуєте плакати з текстом? Матовий фотопапір – вірний вибір. Слід не забувати, що чорнило на такому папері сохне довше, а поверхня паперу більш шорстка.

Глянцевий фотопапір має спеціальне полімерне покриття, що чутливе до механічних пошкоджень, але є незамінним щодо досягнення максимальної яскравості кольорів і передачі градацій відтінків. Не зважаючи на відносно високу вартість, цей папір використовують при друкуванні водорозчинним чорнилом реалістичних світлин із краєвидами, афіш, кольорових ілюстрацій, портретів, портфоліо. Швидкість висихання чорнила більша в порівнянні з матовим папером.

Суперглянцевий фотопапір – вибір для друкування із максимальною якістю передачі кольорів та відтінків. Ідеальна гладкість поверхні та відблиск визначають поле застосування паперу: це в першу чергу друкування із професійною якістю світлин, візитівок, рекламної продукції пігментними чорнилами.

Напівматовий папір використовують, коли бажають поєднати м’який відблиск з доброю передачею кольорів, якщо вимоги до якості не захмарні. Папір має добру стійкість до механічних пошкоджень, не такий чутливий до залишання відбитків пальців і сумісний із різними видами чорнил. Цілком закриває нішу аматорського та напівпрофесійного друкування, виготовлення брошур, буклетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X